Peyzaj Uygulamaları

ileEssite Yönetim

Peyzaj Uygulamaları

Peyzaj bir noktadan bakıldığında görüş çerçevesi içine girebilen doğal ve kültürel  varlıkların bir arada meydana getirdikleri görünüştür. Dilimize Fransızca’dan yerleşmiştir. Böyle bakılınca, içinde yaşadığımız dünya, kaldırım taşından çocuk parkına, doğa yürüyüşü yaptığımız dere kenarına, bir müzenin bahçesindeki eserlerin yerleştirilişine, çok katlı bir binanın çevre düzenlemesine, evimizin bahçesi ve rengine kadar hissettiklerimizin gördüklerimize bir yansıması anlamına geliyor. Çevre düzenlemesi, peyzaj mimarlığının ilgi alanı içindedir.

Peyzaj hizmetleri geniş kapsamlı bir konudur fakat genellikle uygulamada ev bahçelerinin düzenlenmesinden, sitelerin dış çevrelerinin planlanmasına kadar geniş bir çerçeveyi ele almaktadır. Essite Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri kişisel ve kurumsal peyzaj hizmeti taleplerinize cevap verebilmektedir.

Evimizin içi ve konforu ne kadar önemli ise yaşadığımız çevreninde bize konfor ve estetik sağlayabilmesi gerekir. Bunun yanısıra sosyal ihitiyaçlarımıza karşılayabilmelidir. Özellikle site yaşamında beton duvarlar arasına sıkışan insanlar zaman içerisinde psikolojik olarak zarar görmektedir. İnsan olarak doğaya olan ihtiyacımız göz ardı edilemez. Doğa bize huzur, sevdiklerimiz ile güzel anla yaşabileceğimiz sağlıklı ortamlar sunar. Şehir yaşamı içerisinde doğal alanların arttırılması ve insanın yeşil ile buluşturulması önemlidir.

Yapılarınızın peyzaj tasarımlarının proje aşamasında yapılması en sağlıklıdır. Ama sonradan da gerekli planlamaların ve uygulamaların yapılması mümkündür. Peyzaj hizmetlerimiz konusunda detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Essite Yönetim administrator

Bir cevap yazın