Bahçe Toprağı (Mil) Sağlama

ileEssite Yönetim

Bahçe Toprağı (Mil) Sağlama

Bahçelerinizin sağlıklı ve bitkilerinizin verimli olabilmesi için uygun bahçe toprağı kullanılması gerekmektedir. Özellikle inşaat alanları etrafındaki bahçelerin toprak yapısı genellikle kimyasallar nedeni ile bozulmakta ve inşaat uygulaması sırasından kullanılan malzemeler çoğu zaman toprağa karışmaktadır. Bu tip toprakların ıslahı sağlanmadan çimlendirilmesi, çiçeklendirilmesi yada ağaçlandırılması durumunda kısa sürelerde bitkiler bozulmaktadır.

Yeni yapılacak bahçelerde yada düzenlenecek bahçelerde toprağın analiz edilmesi gerekmektedir. Uygun olmayan yapıya sahip topraklar ile oluşturulan bahçeler uzun vadede tekrar tekrar bakıma ihtiyaç duyarlar ve üzerilerinde flora kısa sürede bozulur.
Bahçelerde kullanılacak toprağın su tutma oranının bitkilerin yeterli suyu alması ama su birikmesi yapmaması adına optimum seviyede olmalıdır. Genellikle bahçe uygulaması yapılacak alanlarda toprak uygun değilse, üst alandan 30 cm’lik toprağın kaldırılması ve yerine kaliteli ve organik madde oranı yüksek bahçe toprağı atılması gerekir. Bu şekilde bitkileriniz sağlıklı şekilde büyüyecek ve bahçeniz uzun ömürlü olacaktır.

Essite Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri olarak sizlere en kaliteli bahçe toprağı sağlanması hizmetini vermekteyiz. Bahçelerinizin toprağının sağlanması aşamasından gerekli bitki dikimlerinin sağlanmasına ve sonrasında verdiğimiz bahçe bakımı hizmetlerimiz ile muhteşem bahçelere sahip olabilirsiniz.

Yazar hakkında

Essite Yönetim administrator

Bir cevap yazın