Bahçe Bakımı ve Temizlik

ileEssite Yönetim

Bahçe Bakımı ve Temizlik

Bahçelerin oluşturulmasından sonra en önemli nokta bahçelerin bakım ve temizlik işlemleridir. Bakımsız bahçeler kısa sürede kullanılamaz hale gelir ve insana keyif vermez. Bilinenin aksine bahçe bakımı kolay bir iş değildir, hele ki düzenli olarak yapılmıyor ise uzun ve zahmetli bir iştir. Kişi veya kurumlar bahçe bakımı için çoğu zaman yeterli zamanı ayıramazlar ve sonucunda bahçelerin sıfırdan yapılması gibi daha maliyetli durumlar ortaya çıkmaktadır.

Düzenli bir bahçe bakımı sonucu bahçeleriniz dört mevsim kullanılabilecek halde kalır ve estetik gözükür. Bahçe bakımı ve temizlik işlemlerinde, Essite Yönetim olarak verdiğimiz hizmetler;

Çim Biçimi: Çim biçimi mutlaka düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Çimleriniz bir kere bile zamanında bçilmez ise sağlıklı şekilde büyüyemezler, dipleri yeteri kadar güneş ışığı alamayacağında kısa sürede sararıp ölürler. Sonrasında ise yapılması gereken çimlerin komple yeniden dikilmesidir. Çim dikme maliyetleri göz önüne alındığından çimlerin düzenli olarak biçilmesi çok daha az maliyetli bir işlemdir. Çim biçimi için uygun makine ve ekipman kullanımı şarttır. Essite Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri olarak çimlerinizi en uygun makineler ile biçiyoruz.

Bahçe Çapalama: Bahçe çapalama işlemi özellikle bakımsız bahçelerde, düzenli sulanmayan bahçelerde yapılması çok zor bir işlemdir. Profesyonel olmayan kişiler tarafından, zamansız yapılması durumunda hem zaman hemde emek kaybına neden olur. Zamanınızı ve emeğinizi boşa harcamamak için bu hizmeti en iyi şekilde sizler için gerçekleştiriyoruz. Kısa sürede sağlayabildiğimiz bu hizmetimi ile dilediğiniz bahçeye en hızlı şekilde sahip olabilirsiniz.

Ot Biçimleri: Bahçelerde bazen isteyen otlar hızlı şekilde yayılabilir. Bu otların zaman kaybetmeden temizlenmesi gerekir. Otların biçimi sırasında bahçedeki diğer bitki örtüsünün zarar görmemesi gerekir. Bu nedenle bu işlem sabır ve dikkatle gerçekleştirilmelidir.

Ağaç Budama: Ağaçların uygun mevsimde budanması bir sonraki sene büyümelerinin doğru ve hızlı olması için gereklidir. Budanmayan ağaçların gelişimi yavaşlar ve ortaya kötü görüntüler çıkabilir. Essite Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri olarak bahçelerinizin bakımı ve temizlik işlemlerini kendi bahçemiz gibi gerçekleştiriyoruz.

Kişisel yada kurumsal tüm bahçe temizleme işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar hakkında

Essite Yönetim administrator

Bir cevap yazın